3 Ağustos 2014 Pazar

biberiyeyagi.net olarak sizin için bu yazımızda biberiye yağının faydaları konusunda bir yazı hazırladık iyi okumalar.


Biberiye Yağı Neye Yarar


Kozmetik bakım amacıyla oldukça sık kullanılan biberiye yağının faydaları saymakla bitmiyor. Gerçi yazı için yaptığımız kaynak taramalarında mucizeye varan anlatımlar var, tabi ki biberiye yağı çeşitli faydaları olan bir yağdır ancak mucizeler beklemeyin.

Saç Bakımında Biberiye Yağı faydaları


Biberiye yağısaç bakımında oldukça sık kullanılan bir yağdır. Ülkemizde çok bilinmemesinin nedeni elde edilmesi zor bu uçucu yağın diğer tohum yağlar gibi taklit edilmesinin zor olmasıdır. Gerçi yaptığımız kaynak internet taramalarında zeytinyağında bekletilerek elde edildiğini, 5 liraya 20 ml satıldığını gördüğümüz için saf yağın bulunmasının zorluğu da bu kullanılmamaya etkilidir diye düşünüyoruz.

Seboreik Dermatit Biberiye Yağı


Seboreik dermatit bakımı için yabancı kaynaklarda adı çok sık geçiyor biberiye yağının, genelde çay ağacı yağı, jojoba yağı, lavanta yağı ile birlikte kullanımı öneriliyor. Biberiye yağının anti fungal ve anti bakteriyel özellikleri bilinen ve yağlanma önleyici bir yağ bu sebepten ötürü seboreik dermatit durumunda kullanılması tavsiye edilen bir yağ.

 

Kepek Biberiye Yağı


Bir saç derisi rahatsızlığı olan kepek için biberiye yağından faydalanablirsiniz. Biberiye yağının yenileyici ve tazeleyici özelliği sayseinde saç derinize güzel bir bakım yapar, böylece biberiye yağı kepeğe karşı iyi gelen bir yağdır.

Saç Beyazlaması Biberiye Yağı


Saç derisinde kan dolaşımını hızlandırdığı için saçların beyazlamasını önleyici etkileri olduğu söylenen biberiye yağı daha çok saç derisinde sıcak yağ bakımlarında kullanılmaktadır. Saç beyazlaması için ısıtılmış bir tatlı kaşığı hint yağına, 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı ilave dildikten sonra bir çay kaşığı biberiye yağıyla karışım saç derisine uygulanıyor. 


Saç Uzaması Biberiye Yağı


Biberiye yağı saç derisinde dolaşımı hızlandıran bir yağ, dolayısıyla saçların daha hızlı uzamasına ve gür olmasına yardımcı olan bir yağ. Saçlarınızı daha hızlı uzatmak için hint yağı, lavanta yağı biberiye yağı jojoba yağı karışımlarından faydalanabilirsiniz.


Saç Dökülmesi Biberiye Yağı

 

Saç dökülmesine karşı kullanılan bir yağ biberiye yağı, saç derisinde kan dolaşımıını hızlandıran biberiye yağı eğer e vitamini ve hint yağı ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

 

Saç Yağlanması Biberiye Yağı


Biberiye yağı saçyağlanmasına karşı kullanılabilecek bir yağdır. Yağlı saçların bakımı için biberiye yağı, lavanta yağı, limon yağı, jojoba yağı gibi yağlar karştırılarak duştan önce saç derisine uygulanabilir.

Cilt Bakımında Biberiye Yağı


Cilt bakımında sık kullanılan bir yağdır biberiye yağı başta sivilce, yağlı cilt, selülit, sedef ve anti aiging amaçlı faydalanılmaktadır.

Sivilce Biberiye Yağı


Çay ağacı ve lavanta yağlarıyla birlikte sivilceler için en etkili yağlardan birisi şüphesiz biberiye yağıdır. Biberiye yağını, jojoba yağı, çay ağacı yağı, limon yağı ve lavanta yağıyla karıştırırsanız sivilcelere karşı oldukça etkili bir yağ elde edersiniz. Hem mevcut sivilceleri ortadan kaldırır hem de yağlanma azaltır.

Yağlı Cilt Biberiye Yağı


Biberiye yağının cilt yağlanmasını azalttığı biliniyor. Eğer lavanta yağı, biberiye yağı, limon yağı ve jojoba yağını karıştırırsanız akşamları cildinizin yağlı bölgesine uygulayabileceğiniz çok özel bir yağ karışımınız olur. kullanım olarak 1-2 damlayı geçmeyin ama.

Selülit Biberiye Yağı


Selülitlere karşı biberiye yağı kullanılıyor ve faydaları paylaşılıyor. Selülitler için biberiye yağı, tarçın yağı, portakal yağı, kahve çekirdeği yağı ve hindistan cevizi yağı karıştırılıp kullanılıyor. Bu arada selülit için bol su içmeyi, kahve ve kola gibi kafeinli içecekleri bırakmayı yürüyüş yapmayı ve duşta o bölgelere masaj yapmayı unutmayın.

Sedef Biberiye Yağı


Sedef gibi çözümsüz cilt sorunlarında da biberiye yağı faydalanılan bir yağ, sedef için shea butter, biberiye yağı, tespih ağacı yağı, çörek otu yağı ve e vitamini karışımı faydalanabileceğiniz birkarışım olacaktır.

Anti Aiging Biberiye Yağı


Ciltteki serbest radikallerle savaşmak cildin yaşlanmasını ve kırışmasını önlemek için biberiye yağından faydalanabilirsiniz. Biberiye yağı, baobab yağı ve e vitamini karışımını akşamları cildinize 1-2 damla olarak uygulayabilirsiniz. 


Virüsler ve Mantarlar İçin Biberiye Yağı


Biberiye yağı çay ağacı yağı gibi virüslere, genital mantarlara, uçuklara, ayak mantarlarına ve diğer anti bakteriyel anti fungal alanlarda kullanılabilecek bir yağ. Bunun için yapmanız gereken tek şey, biberiye yağüını çay ağacı yağıyla karıştırmak, sonrasında karışımın iki katı kadar macadamia yağı ilave etmek.

Biberiye Yağının Diğer Faydaları


Biberiye yağının diğer faydalarını saymak gerekirse bunlar zihin açıcı, alzhimer, bağışıklık sistemini güçlendirici, solunuma yardımcı, ağız ve diş bakımı, hazımsızlık giderici, grip azaltıcı ve depresyon giderici etkilerdir.

Biberiye yağının faydaları yazımız burada bitiyor, sizde değerli soru görüş ve yorumlarınızla yazımıza katkıda bulunabilir, yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Yorumlar ve paylaşım için teşekkür ederiz.

Sonraki
Bu eklenen en yeni yazı
Önceki
Önceki Kayıt

0 yorum:

Yorum Gönder